2024 06 20
 
 
El. paštas:  
 
Slaptažodis:  
 
 
 
 
Jūs sapnavote :   
         Sapnų reikšmės   Pagalba
 
 
 

Kaip sudaromas sapnininkas

 


   Sapnų simboliai visais laikais buvo laikomi visuomenės ar asmeninio gyvenimo įvykių pranašais. Senovės Romoje sapnai paprastai būdavo suvokiami kaip ateities įvykių ženklai. Dėl to apie neįprastus sapnus senovės Graikijoje ir Romoje buvo privalu pranešti valdžiai.

   Pirmieji sapnų aiškintojai tikėjo, kad sapnai yra būdas bendrauti su dievais. Egipto mąstytojai pradėjo užrašinėti sapnų simbolius ir aiškintis jų prasmę. Babiloniečiai ir senieji hebrajai daug perėmė iš egiptiečių ir sapnus analizavo dar išsamiau, siedami jų prasmę su žmogaus gyvenimo būdu, jo šeima, asmeninėmis savybėmis bei profesija.

   Senovės Babilonijoje ir Asirijoje sapnai ir jų aiškinimai buvo užrašinėjami molinėse lentelėse. Tokių tekstų apie sapnus yra išlikusių iki mūsų dienų.

   Kiniečiai klasifikavo sapnus pagal jų kilmę ir tikėjo, kad juos sukelia sielos kelionės. Įdomu tai, kad rytų filosofai pirmieji atrado, jog miegantysis gali visiškai valdyti savo sapnus ir tokiu būdu tobulėti dvasiškai.

   Tuos pačius vaizdinius sapnų tyrinėtojai įvairiais laikais suprato skirtingai. Todėl be senųjų raštų ir teorijų, kad sapnai tai žmogaus dvasios kelionės į ateitį, bendravimas su dievais, pranašystės dovana- atsirado ir filosofų, psichologų ir psichoanalitikų susidomėjimas sapno kilme . Vienas , žymiausių, sukūrusių sapno teoriją buvo psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas, parašęs didelį traktatą “Žvelgiant į pasamonę”, (http://www.sena.socionika.org/skaitalai/jungo.htm) . Kuriame teigia, kad sapnai yra specifinė pasąmonės išraiška ir kad jų buvimas turi racionalią priežastį,- arba tam tikra prasme tikslingi. Papraščiau tariant, mūsų pasąmonė sapnų forma duoda informaciją apie fizinę ir psichologinę žmogaus būseną.

   Šiandien, mes turime begalę informacijos, pasirinkimo laisvę ir deja, per mažai laiko tai informacijai atsirinkti ir pasinaudoti ja.

   Tačiau kiekvienas prisilietimas prie tokių kūrinių kaip sapnininkas – yra stabtelėjimas ir žvilgsnis į save. Vienų jis trumpesnis, kitų šitas žvilgsnis virsta į nesibaigiančią asmenybės analizę. Nors populiarieji sapnininkai sudaromi remiantis daugelio kartų sukaupta patirtimi, kur kartais skirtingai suprantami netgi tie patys sapnų simboliai , vis gi jie verčia mus atkreipti dėmesi, aiškintis kaip nakties vaizdinius turime suprasti ir interpretuoti.

   Šis sapnininkas sudarytas taip pat remiantis daugybe populiariųjų sapnininkų, rankraščiais ar net šių laikų sapnuotojų patirtimi. Tokiu būdu kaupiame informaciją savo ateities kartoms.

   Kol kas šiame puslapyje turite progą naudotis liaudišku sapnininku, protėvių patirtimi. Ateityje būtinai paruošime alternatyvų sapnininką, kuriame į sapno simbolius pažvelgsime psichologų, psichoanalitikų ir kitų miegą bei sapnus tyrinėjančių mokslininkų sukauptomis žiniomis.

   Jūsų lankomas sapnininkas yra nuolat papildomas, koreguojamas. Sapnų simbolių yra begalė, todėl pirmenybę teikiame pastaboms, kokių reikšmių neradote.

   Džiaugiamės, kad sapnininko papildyme dalyvaujate ir Jūs, komentuodami sapnų reikšmes, patvirtinate ar paneigiate istorinės reikšmės teisingumą. Tokiu būdu sukursime didelį, visapusišką sapnų simbolių žinyną, kuris naudos duos mums ir ateities kartoms.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

58009697 - 101860760   Dabar naršo: 7      Čia norai pildosi | www.manonoras.lt | Programavimas